معرفی انواع ژانر اتاق فرار عنوانی است که در این قسمت از مجله اسکیپ روم قصد بررسی و معرفی آن را داریم؛ قبل از اینکه توضیحات مربوطه را آغاز کنیم بهتر است یک سؤال از خودتان بپرسید که چه شرایطی شما را مدهوش می‌کند؟

 

اتاق فرار چیست؟

اتاق فرار یا همان اسکیپ روم یک فضای بازی است که باید برای بقا در این بازی تلاش کنید، به‌عنوان‌مثال: باید معما حل کنید، قفل باز کنید، سر از شگفتی‌ها و اسرار بازی درآورد و در انتها فرار کنید.

کلی‌ترین تعریفی که می‌شود از این بازی ارائه کرد این است، اما اگر قصد دارید به‌صورت دقیق و جزئی با اسکیپ روم آشنا شوید به شما پیشنهاد می‌دهیم که مقاله اسکیپ روم چیست را مطالعه کنید.

 

انواع ژانر اتاق فرار

در ابتدا بهتر است ژانر این کلمه بیگانه را بررسی کنیم، اگر بخواهیم به لغت‌نامه فارسی مراجعه کنیم این کلمه را نوع یا گونه ترجمه شده است، به‌اصطلاح داستان ماجرا و سبکی که در اتاق فرار حاکم است را ژانر می‌نامند.

ژانر در واقع می‌تواند مشخص کنید که در اتاق فرار قرار است چه ماجرایی را بازی کنید، قرار است بترسید و یا همانند یک کارگاه سر از اصرار ماجرای یک قتل درآورد؛ اما بهتر است این را بدانید که داستان اسکیپ روم‌ها تنها به همین دو مورد خلاصه نمی‌شود.

اگر علاقه‌مند به اتاق‌های فرار هستید و دوست دارید تجربیات جدید را در کارنامه خود ثبت کنید، جای درستی را انتخاب کرده‌اید و این مقاله برای شما نوشته شده است تا سبک‌های اتاق فرار اطلاعاتی را کسب کنید؛ در ادامه با انواع ژانر اتاق فرار آشنا خواهید شد.

 

·ژانر؛ اتاق فرارهای ترسناک

پرطرف‌دارترین ژانر بازی‌های اتاق فرار، ترسناک است؛ به همین دلیل تعداد اتاق فرارهای ترسناک بسیار بیشتر از باقی ژانرهای است.

در این سبک از اتاق فرار، بازیکنان تا انتهای بازی ترس را به همراه دارند و دلیل این ترس، ناآشنایی از فضای بازی و احساس خطر به علت اتفاقات پیش‌بینی‌نشده است که در روند بازی رخ می‌دهد.

اتاق فرارهایی که ژانر ترسناک دارند

در اتاق‌های فرار ترسناک به علت اینکه هدف اصلی و یا جو حاکم در بازی ترس است، معماها معمولا راحت‌تر از باقی ژانرها است؛ پس بهتر است در طول بازی خودتان را رها کنید و جلوی ترسیدن خود را نگیرید تا از بازی نهایت لذت را ببرید.

 

·ژانر؛ اتاق فرارهای تئاتر تعاملی

یکی از ژانرهای جدید که این روزها توانسته مخاطبان زیادی را به خود جلب کنید، ژانر تعاملی است.

این سبک از بازی اتاق فرار در تلاش است تا با اضافه‌کردن چاشنی هنر به بازی‌های خود رنگ و رخی تازه دهد و همه سبک از طرف‌داران را راضی نگه دارد.

در ژانر تئاتر تعاملی، بازیکنان با افرادی که در بازی قرار دارند ارتباط برقرار می‌کنند و گاهی این ارتباط در روند بازی به آن‌ها کمک می‌کند ولی در مواقعی ممکن است آن‌ها را به مسیر اشتباهی هدایت کند.

اتاق فرارهای تئاتر تعاملیپس اگر علاقه‌مند هستید تا سبک جدید و متفاوتی از بازی‌های اسکیپ روم را تجربه کنید این ژانر انتخاب مناسبی است.

 

· ژانر؛ اتاق فرارهای کارگاهی

اگر شما در دوران جوانی، علاقه‌مند به شرلوک هلمز بودید و بارها معماهای مطرح در زندگی را از دید شرلوک نگاه کردید، وقت آن رسیده که با بازی در سبک کارگاهی توانایی‌های خود را محک بزنید.

در این ژانر از بازی‌های اتاق فرار شما در غالب یک کارگاه وارد بازی می‌شوید و باید معما مطرح شده را با کمک سرنخ‌های پنهان حل کنید و سر از اصرار این بازی درآورید.

 

·ژانر؛ اتاق فرارهای جنایی

در انتخاب اتاق فرار با این ژانر بهتر است، احتیاط کنید و اتاق فراری را انتخاب کنید که بتواند این سبک از بازی را به‌خوبی به نمایش درآورد؛ این ژانر از بازی حتما یک اتفاق نامتعارفی رخ‌داده است و شما به همراه هم‌تیمی‌هایتان باید مجرم را پیدا کنید.اتاق فرار کارآگاهی

هنگام بازی در این سبک بهتر است به تمام جزئیات دقت کنید، از کنار هیچ اتفاقی به‌سادگی عبور نکنید.

 

·معرفی انواع ژانر اتاق فرار؛ ماجراجویی

یکی دیگر از انواع ژانر اتاق فرار، ماجراجویی است. در این سبک از بازی‌ها احتمالا با یک فضای جذاب و مدهوش کنند روبه‌رو می‌شوید، پس نگاهتان را به ماجرا عوض کنید، کنجکاو باشید و به دنبال نشدنی‌ترین راه‌ها بگردید.

گاهی تعریف از ماجراجویی عبور از مسیر دشوار و گذر از محافظان گنج است، بنابراین خودتان را برای هر اتفاق غیرمنتظره‌ای آماده کنید.

 

·معرفی انواع ژانر اتاق فرار؛ دلهره‌آور

یکی دیگر از معروف‌ترین ژانرهای اتاق فرار، دلهره‌آور است؛ این ژانر با ژانر ترسناک تفاوت‌هایی دارد.اتاق فرار ماجراجویی و معمایی

در این سبک از بازی ترس و وحشت شما است که مانع حرکت شما می‌شود؛ شما عالم به این هستید که ممکن است یک قاتل به دنبال شما بیفتد و این آگاهی شما باعث می‌شود که ترس و دلهره تا پایان بازی هم‌گروه شما شود.

 

·ژانر؛ اتاق فرارهای معمایی

این ژانر از بازی طرف‌داران خاص خود را دارد، این افراد عاشق حل معما و دنبال به چالش کشیدن نگاه و توانایی‌های خود هستند.

در ژانر معمایی شما هیچ ترسی را احساس نمی‌کنید و فقط درگیر حل معما هستید؛ اگر تابه‌حال تجربه بازی در اتاق‌های فرار را ندارید بهتر است این ژانر را انتخاب نکنید.

 

·ژانر؛ اتاق فرارهای کمدی

یکی دیگر از ژانرهای اتاق فرار، کمدی است. این سبک از بازی اتاق فرار بسیار محدود است و به نسبت به اتاق‌های فرار دیگر متقاضی کمی دارد؛ اما اگر می‌خواهید یک در اوقات فراغت خود شاد باشید و بخندید اتاق فرار کمدی انتخاب خوبی است.اتاق فرار کمدی

 

در این مقاله به تعدادی از ژانرهای اتاق فرار که توانسته است نظرات مخاطبان زیادی را به خود جلب کند معرفی کردیم، و در خصوص آن‌ها اطلاعاتی را به مخاطبان ارائه کردیم.

در نهایت این شما و تیم شما است که می‌تواند تصمیم بگیرد که چه ژانری می‌تواند شما را سرحال بیاورد و یک تجربه خاطره‌انگیز را برای شما به ارمغان بیاورد؛ شما هم اگر ژانر جذابی می‌شناسید به لیست معرفی انواع ژانر اتاق فرار ما اضافه کنید

ژانر؛ اتاق فرارهای فانتزی:

یکی دیگر از ژانرهای جدید اتاق فرار،فانتزی است . بدون شک وقتی صحبت از ژانر فانتزی می شود به ناخواه فکر آدمی را به سمت  هری پاتر ، ارباب حلقه ها و یا آلیس در سرزمین عجایب می اندازد . این سبک از بازی های اتاق فرار کاملا” جدید است و کمتر بازی ای را میتوان یافت که دست بر روی این نوع ژانر گذاشته باشد، چون یکی از مهمترین چاشنی که این نوع سبک از بازی های فانتزی باید در خود داشته باشد، فضاسازی است. فضاسازی بازی های فانتزی باید به گونه ای باشد که شما واقعا” احساس کنید که وارد دنیای نامتعارفی شدید که ممکن است در فیلم ها یا خواب و رویاهایتان  دیده باشید .

خوشبختانه مجموعه ی ما در جدید ترین بازی خود که قرار است با ژانری فانتزی ارائه شود ، دست به ساخت بازی رانساکا  زده است تا شما وارد دنیای ناخودآگاه  شوید که در واقعیت ، هرگز به آنجا قدم نگذاشته اید تا دنیا را از دید آن فرد ببینید برای اینکه بتوانید آن را با تمام وجود حسش کنید

ژانر؛اتاق فرار های اکشن:

یکی ازجذاب ترین و هیجان انگیز ترین ژانرهای اتاق فرار که آینده ای فوق العاده روشنی دارد و تو این سبک از بازی های اسکیپ روم این بار شما در نقش یک ابر قهرمان سناریو قرار میگیرید که قرار است برای مثال کارهایی از جمله درگیری با دزدان،جلو گیری از سرقت و مبارزه با تبهکاران که فقط  مشابه آن را  در عملیات هایی که توی فیلم ها  دیده اید شباهت دارد که باید از این دست کار ها برای انجام ماموریت غیر ممکن انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.